Bizi takip edin
|
EN

EKOGİRİŞİM (Yaratıcı Girişimcilik Araştırma Ve Uygulama Merkezi)

Projeler

Agro 4.0'da IoT Hızlandırma Programı İşbirliği

Ekogirişim ve Now-Sprint işbirliği ile...

Tarım Teknolojilerinin geleceği, yani Agro 4.0 ancak şimdi çok konuşulmaya başlansa da gelip geçici bir akım değil, tam tersine içinde IoT’nin yani Nesnelerin İnternetinin kritik bir rol oynadığı olması zaruri bir devrimdir.

Hepimiz kabul ederiz ki gıda, en temel ihtiyaçlarımızdan biridir ve tüm sektörlerden olduğu gibi Startuplardan da çok daha fazla ilgi görmeyi hak etmektedir.

Bu ihtiyacı gören İzmir’deki 3 girişim kolları sıvadı ve özellikle erken aşama tekno girişimleri bir araya gelip, gelişmelerine destek sağlayacak Agro 4.0 Hızlandırma Programını ortaya çıkarttı: Stage-Co tarafından yürütülen Now Sprint Accelerator, İzmir’den dünyaya sensor satan Netop Technology ve Mayıs ayında Urla Barbaros Köyündeki akıllı çiftlik Ion Village ile güçlerini birleştirip, Now Sprint Agro 4.0 Accelerator - 7 günlük hızlandırma programının ilkini hayata geçiriyor.

ION Village, Urla'nın Barbaros köyünde, Tarım 4.0'ın en güçlü sözcülerinden eski Siemens Genel Müdürü Ali Rıza Ersoy tarafından başlatılan, Permakültür ve Tarım 4.0 öğretilerinin birleştiği ilk çiftliktir.

Olcay Taysı tarafından kurulan İzmir, Amsterdam, Dublin, San Diego ve Mumbai merkezli IoT firması NetOP ise İzmir’den dünyanın her yerine teknoloji pazarlayan IoT çözümleri ortağıdır.

Now Sprint Accelerator, Patrick Bosteels ve Neşen Yücel’in kurucuları olduğu Stage-Co tarafından hayata geçirilen ve Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilirlik ilkelerine uygun startuplara destek verdikleri, uluslararası ve online hızlandırma programıdır ve 2020 yılında 3 ayrı dönemde gerçekleşip mezunlar vermiştir. 

Eğitimlerin ücretsiz olarak gerçekleşeceği hızlandırma programında katılımcılar birbirinden değerli konuşmacılar, mentorler ve eğitmenlerle bir araya gelecekler. 7 gün sürecek hızlandırma programında, startuplar iş fikirlerini geliştirme, yeni teknoloji, mentorlük ve yalın girişim prensiplerine dayanan eğitimler alma ve jüriye sunum yapma olanağına sahip olacaklar. Benzer amaçlar doğrultusunda emek veren, Tarım 4.0 dünyasına katkıda bulunmak isteyen bu startuplar ve girişimciler, birbirleriyle de tanışma ve network yapma olanağına sahip olacak. İzmir’den Yaşar Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi de hem konuşmacı ve mentorler, hem de duyuru ve katılımcılara ulaşma konusunda program destekçileri arasında yer almakta.

Program Detayları:

Agro 4.0 Hızlandırma Programı, başlangıç 24 Mayıs 2021, bitiş 30 Mayıs 2021.

Eğitimler Türkçe ve İngilizce karışık olarak gerçekleşecektir.

Program detayları ve başvuru için lütfen websitesine gidiniz: https://nowsprintaccelerator.com

Yer: Ion Village, Urla, İzmir

Young Entrepreneurial Spirit Helps Boost EU-Turkish Integration

Dünya Bankası Genç Inovasyon Fonu tarafından finanse edilen projede, video konferans sistemi sayesinde IEU öğrencileri Slovenya, Hollanda, Yunanistan ve Fransa`dan öğrenciler ile biraraya gelerek yarattıkları iş fikrini geliştirdiler. İzmir Amerikan Koleji video konferans sistemi ile iletişim kuran öğrenciler aynı zamanda Türkiye Avrupa Birliği entegrasyonu konusunda da fikirlerini paylaştılar. IEU`den 3 öğrencinin iş fikirleri yarışmada ilk üç en iyi iş fikri arasında yer aldı.

Akademik Seminerler

Girişimcilik alanında çalışan araştırmacılar tarafından verilen akademik seminerler merkezimiz tarafından organize edilmektedir. Güz dönemi içinde Prof. Dr.Mustafa Yaşar Tınar konuğumuz olmuştur.

Girişimcilik Çalışma Grubu

Merkez Ege Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESIAD) ve İzmir Ekonomi Üniversitesi`nin ortak girişimcilik çalışma grubunun bir üyesidir. Çalışma grubunu önemli göevlerinden biri Girişimcilik Haftası etkinliklerini düzenlenmesidir   İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.